Prečo LED pásik z ledprodukt.sk?

Nie je LED pásik ako LED pásik...

Na trhu je čoraz viac predajcov LED pásikov a iného LED osvetlenia... Prečo má typovo rovnaký pásik u jedného predajcu cenu 9€ a u iného 15€? Sú tieto pásiky rovnaké? Majú to čo má kvalitný pásik mať?

 

V nasledujúcom článku vám ukážeme vlastnosti týkajúce sa samotného prevedenia LED pásikov a na čo si dávať pri kúpe LED pásikov pozor. Všetky tieto vlastnosti sú viditeľné voľným okom a vy hneď viete či ste si zaobstarali jeden z kvalitnejších pásikov, alebo jeho lacný a menej kvalitný variant.
 

1. LED pásiky sú elektronické zariadenia citlivé na vplyvy vonkajšieho okolia. Zvlášť pri preprave a skladovaní je potrebné s nimi zachádzať opatrne a patrične ich chrániť. Na toto slúžia strieborné antistatické obaly, ktoré spĺňajú všetky vlastnosti potrebné na ochranu LED pásikov.

obal LED pásikov

2. Ledprodukt 5m pásiky majú aj na začiatku aj na konci pásika vyvedenú 12V dvojlinku v dĺžke 15cm (Pri kratších pásikoch ako 5m je dvojlinka na jednej strane), čo umožňuje jednoduchú inštaláciu a spojenie s napájacími zdrojmi, a to aj nepotrebnej odstrihnutej časti pásika, ktorú je možné použiť bez potreby cínovania.
LED pásik ledprodukt má vždy 12V dvojlinku na ZAČIATKU aj KONCI pásika
LED pásik je vždy ukončený 15cm dvojlinkou

3. Všetky LED pásy ledprodukt majú na zadnej strane obojstrannú značkovú hnedú 3M lepiacu pásku, vďaka ktorej si môžete byť istý, že raz nalepený LED pásik ostane presne na tom mieste kde si želáte.
LED pásik ledprodukt má vždy značkovú 3M lepiacu obojstrannú pásku na jednoduché uchytenie

4. Niekedy aj detaily rozhodujú, či inštalácia LED pásiku bude pre vás potešením, alebo sa zmení na trápenie sa s pájkovaním miniatúrnych spojov. LED pásiky ledprodukt majú dvojité plochy na cínovanie, ktoré s ľahkosťou zvládne každý domáci kutil. Aj tomuto sa dá vyhnúť použitím zaklapávacich spojok, ktoré sú kompatibilné s našimi pásikmi .
LED pásik ledprodukt má dvojité plošné spoje pre jednoduchú inštaláciu

5. Dvojitý PCB podklad pásikov je rovnako dôležitý a má význam na predĺženie životnosti pásika. Lacnejšie pásiky majú dokonca medený podklad nielen na spodnej strane, ale aj na vrchnej.
LED pásik ledprodukt má dvojitý PCB podklad, čo predlžuje životnosť

© ledprodukt.sk