Diaľkové LED ovládanie SMART RF20 - 2,4GHz

Radi by ste mali vo svojom interiéri rôzne typy LED pásikov a iba jedno diaľkové ovládanie? Nebaví Vás používať a pátrať, kde je položený ovládač pre RGB LED pásik, ovládač pre LED pásiky DUAL WHITE, alebo ovládač pre jednofarebné pásiky?

Máme pre Vás riešenie. Predstavujeme Vám novinku na slovenskom trhu LED osvetlenia – diaľkový ovládač SMART RF20 8 okruhov – 2,4GHZ. Ovládač určený pre všetky typy LED pásov.

Diaľkový LED ovládač SMART RF20

Oproti svojim predchodcom ponúka ovládač niekoľko nových funkcií a hlavne možností zapojenia LED pásov. Všetky tieto benefity Vám jednotlivo vysvetlíme v nasledujúcom článku.

Možnosť použiť resp. zapojiť všetky typy LED pásov

Túto vlastnosť považujeme za najdôležitejšiu a v ponuke diaľkových ovládačov za revolučnú. Na prijímač SMART RF20, s ktorým diaľkový ovládač komunikuje, je možné zapojiť všetky typy LED pásov:

  • ● jednofarebné LED pásy – studené, neutrálne, teplé biele, modré, červené...
  • ● RGB LED pásy
  • ● RGB-W LED pásy
  • ● DUAL WHITE LED pásy
  • ● RGB + DUAL WHITE LED pásy

Bežné diaľkové ovládače umožňujú ovládať iba konkrétny typ LED pásika buď jednofarebný, alebo iba RGB, alebo iba DUAL WHITE atď. Teda ak by sme chceli mať v našom interiéri súčasne napr. jednofarebný LED pásik pod kuchynskou linkou, RGB pásik v podhľade a DUAL WHITE pásik ako osvetlenie TV, potrebujeme mať 3 rôzne diaľkové ovládače, čo je veľmi nepraktické.

Diaľkový LED ovládač SMART RF20

Riešením je SMART RF20, ktorý umožňuje ovládať všetky hore uvedené typy LED pásov, teda postačuje iba jeden diaľkový ovládač.

SMART RF20 má 8 okruhov resp. zón

Ovládač umožňuje ovládanie neobmedzeného počtu prijímačov v rámci 8 okruhov resp. zón. Každú zónu je možné ovládať samostatne, ako aj všetky spoločne. Každá zóna môže mať viacero prijímačov (pozn. všetky prijímače napárované na jeden okruh budú reagovať spoločne).

Diaľkový LED ovládač SMART RF20

Automatická synchronizácia

Automatická synchronizácia znamená, že sa v prípade zvolenia farebných dynamických prechodov prijímače automatický zosynchronizujú a na LED pásikoch (typovo rovnakých) budú rovnaké farby, s rovnakou rýchlosťou prechodu. Táto funkcia má význam pri osvetlení napr. interiérov kaviarní a barov, samozrejme aj domácností, kde je viacero prijímačov.

Diaľkový LED ovládač SMART RF20

Ďalšou výhodou je pracovná frekvencia 2,4GHz. Znamená to, že prijímač môže byť umiestnený aj za stenou (nemusí byť viditeľný pre ovládač resp. nemusí sa naň mieriť) a LED osvetlenie môžete pomocou ovládača kontrolovať až zo vzdialenosti 30 metrov.

Pred prvým použitím diaľkového ovládača SMART RF20 s prijímačom alebo niekoľkými prijímačmi, je potrebné nastaviť komunikáciu medzi ovládačom a prijímačmi. Tento postup, teda nastavenie, ako aj prípadné zrušenie komunikácie, je veľmi jednoduché. Pri prvom zapojení prijímača postačuje do 3s od zapojenia stlačiť 3x tlačidlo zapnutia na okruhu, na ktorom má byť prijímač napárovaný.

Prijímač

Diaľkový ovládač SMART RF20 je kompatibilný s prijímačom SMART RF20. Prijímač sa vyznačuje malými rozmermi 124x38x23mm, čo umožňuje jeho ukrytie v SDK podhľadoch, skriniach kuchynskej linky a pod. Napriek tomu, že bude prijímač ukrytý, vďaka frekvencii 2,4Ghz sa nemusíme obávať, že nám ovládač nebude reagovať. Jeho dosah je až 30m.

Vstupné napätie prijímača je 12-24V, to znamená, že je kompatibilný s 12V LED pásmi, ako aj s 24V LED pásmi. (pozn. pri použití 12V osvetlenia, je potrebné použiť aj 12V zdroj. Rovnako pri 24V pásiku, 24V zdroj).

Max. zaťaženie SMART prijímača je 15A, pri výbere 12V pásika je možné zapojiť LED pásiky s príkonom max. 180W, pri výbere 24V pásika až 360W.

Prijímač je vybavený vstupom pre adaptér, ktorý má konektor typu samec, ako aj pre nábytkové, vodeodolné, alebo montážne napájacie zdroje, ktoré sa zapájajú pomocou svoriek, ktoré sú súčasťou prijímača.

Väčšina inštalácií LED pásikov či už v stropoch alebo pod linkou sú robené na klasický nástenný vypínač, ktorý prerušuje prívod 230V do napájacieho zdroja. Obrovskou výhodou prijímača je pamäť poslednej uloženej farby resp. prechodu a intenzity osvetlenia, aj po prerušení prívodu.

Prijímač je kompatibilný nielen s diaľkovým ovládačom, ale aj s WIFI ovládačmi LDPT WIFI a LDPT WIFI-IBOX. Pomocou týchto zariadení môžete ovládať LED osvetlenie resp. LED pásiky mobilom, alebo tabletom. (ovládanie je možné súčasne mobilom/tabletom aj diaľkovým ovládačom).

RF20 RGB ovládač WIFI