Základné informácie o LED pásikoch

Nasledovná tabuľka je uvedená u všetkých LED pásov alebo kompletnej sady. Vysvetlenie konkrétnych údajov je pod tabuľkou.
Vodeodolnosť: NIE Farba: Studená biela
Typ LED: SMD2216 Počet LED: 60LED/m
CRI: 90-95 Značka LED: REFOND
Napätie: DC 12V Príkon: 4,8W/m
Farba svetla: 6000K Svetelný tok: 480lm/m
Stupeň ochrany: IP20 Stmievateľnosť: ÁNO
Rozmery: 5000 x 8 x 2,5mm Uhol svietenia: 120°
Deliteľnosť: 5cm/3LED Montáž: Lepiaca páska značky 3M
Životnosť: do 50 000 hodín Certifikácia: CE, RoHS

Typ LED čipu

Ponúkame LED pásy s nasledovnými LED čipmi:
SMD1808
SMD2216
SMD3528
SMD5050
SMD2835
SMD5730

Montáž

Všetky naše LED pásy majú zo spodnej strany obojstrannú lepiacu pásku značky 3M, ktorá slúži na uchytenie/nalepenie pásu na príslušné miesto. Odporúčame použiť hliníkový profil z dôvodu chladenia.
Obojstranná lepiaca páska 3M

Podklad

LED pásiky majú rôznu šírku podkladu. V ponuke máme LED pásy so šírkami podkladu 8, 10 a 12 mm. Pri inštalácii LED pásu do hliníkových profilov je potrebné vybrať lištu s dostatočnou vnútornou šírkou pre LED pás.
Podklad

Napätie

DC12V/24V – Ponúkame LED pásy vo variantoch 12V a 24V. V prípade výberu 12V LED pásika je potrebný 12V napájací zdroj. V prípade výberu 24V LED pásika je potrebný 24V napájací zdroj. Ak bude použitý diaľkový ovládač, väčšina prijímačov je kompatibilná s obidvomi napätiami (odporúčame sa pozrieť na technickú tabuľku konkrétneho ovládača).

Príkon

U každého pásu je udávaný príkon na 1 meter LED pásu. Jednotkou príkonu je 1W (Watt). Informácia je dôležitá nie len kvôli spotrebe, ale aj pre výber správneho napájacieho zdroja. U každého LED pásika je tabuľka na výpočet min. výkonu napájacieho zdroja.
Neplatí domienka, že vyšší príkon sa rovná vyššej svietivosti.
Príklad porovnania:
- LED pásik SMD5050 60LED/m má príkon 14,4W/m a svetelný tok 900lm/m
- Profi LED pásik SMD2835 60LED/m má príkon 12W/m a svetelný tok je 1320lm/m

Deliteľnosť

Každý pásik sa skladá z 50cm častí. Je to výrobný a technologický postup. Každý pás sa dá potom strihať na vyznačenom mieste na páse. Každý pásik má rôznu deliteľnosť. Všetky deliteľnosti našich pásov máme uvedené TU.Strihanie LED pásov

Stupeň ochrany

V ponuke sú LED pásy, ktoré majú 3 stupne ochrany IP20, IP65 a IP68
- IP20 – Je pás bez ochrany, čiže nie je vodeodolný a je vhodný do interiéru (neodporúčame používať LED pásiky s krytím IP65 alebo IP68 na miestach, kde to nie je potrebné. Dôvodom je zbytočné prehrievanie LED pásu a tým krátenie jeho životnosti).
- IP65, je pás zaliaty do silikónu, vhodný na miesta, kde môže dôjsť ku krátkodobému styku s vodou (napr.osvetlenie zrkadla v kúpeľni)
- IP68, je vodotesný pás
IP krytie (stupeň ochrany)

Svetelný tok

Svetelný tok vyjadruje množstvo svetelnej energie, ktorú prenesie žiarenie alebo vyžiari zdroj za časovú jednotku. Je to fotometrická veličina charakterizujúca svetelný výkon žiarenia alebo jeho zdroja. Jednotkou je 1lm (lumen). Tento údaj určuje, akou intenzitou svieti daný LED pásik. Napr.na dekoračné osvetlenie sa používa LED pásik s 300lm/m, na osvetlenie pracovnej dosky kuchynskej linky s min. 800lm/m.
Svietivosť LED pásov

CRI

Je index podania farieb, viac informácií v článku.

Farba

1. jednofarebné - svietia iba danou farbou, ktorú nie je možné meniť. Je možné iba nastaviť intenzitu pomocou diaľkového ovládača. V ponuke sú nasledovné farby:
teplá biela
neutrálna biela
studená biela
červená
zelená
modrá

2. RGB - viacfarebné, umožňujú nielen nastavenie intenzity pomocou diaľkového ovládača, ale aj zmenu farby. Neumožňujú však nastavenie čistej bielej farby (teplú, neutrálnu alebo studenú bielu). Neodporúčame ich použiť na osvetlenie pracovnej dosky kuchynskej linky ako hlavné osvetlenie, iba ako dekoráciu.

3. RGB-W - LED pásik v sebe kombinuje uvedené prvé dva typy LED pásov, obsahuje LED čipy RGB ako aj jednofarebné.

4. DUAL WHITE - kombinujú v sebe čipy studenej a teplej bielej farby a umožňujú nastaviť celé spektrum bielej farby v rozsahu od 3000K až po 6000K.

5. RGB + DUAL WHITE - špeciálny typ LED pásika, kombinuje v sebe RGB čipy a DUAL WHITE čipy.
LED pásik RGB DUAL WHITE