LED žiarovky GU10 - bodovky

Úsporné LED žiarovky sú trendom súčasného osvetlenia, ktoré postupne nahrádza klasické halogénové žiarovky a to vďaka svojej kvalite, úspore, dlhšej životnosti, ale i širokej ponuke z hľadiska farebnosti a dizajnu.

SMD LED žiarovky GU10 patria jednoznačne medzi obľúbené typy. Využívané sú totiž ako populárne a praktické bodové osvetlenie, ktoré vhodným spôsobom nielen dopĺňa primárne osvetlenie priestoru a podieľa sa tak na vytváraní atmosféry v interiéri, ale je používané aj ako hlavný zdroj osvetlenia.

Výhodou je možnosť ich zapustenia do sadrokartónových podhľadov či stien vďaka čomu sú nenápadným, ale svetelne výkonným spoločníkom, ktorý pôsobí moderne a štylisticky čisto. Vhodné sú na osvetlenie všetkých druhov izieb, kuchynskej linky, kúpeľne, knižnice, šatníka, výkladov, či na zdôraznenie zaujímavých dekorácií, čím vytvoríte pútavé a rafinované efekty.

Spoločnosť LEDprodukt s.r.o. ponúka široký výber SMD LED žiaroviek GU10, pričom každá z nich má vysoký index podania farieb CRI ≥ 80, ktoré kladie dôraz na prirodzené podanie a verné rozpoznanie farieb osvietených objektov. Samozrejmosťou je vysoká kvalita použitých SMD alebo COB LED čipov.

Všetky bodové svetla LED majú CCD driver, ktorý  zabezpečí, že LED žiarovky resp. led bodové svetlá nebudú preblikávať, alebo jemne svietiť aj po ich vypnutí, čo je veľká slabina ich najlacnejších variantov ponúkaných rôznymi „profesionálnymi predajcami“ v SR.

Z hľadiska výberu teploty farby svetla sú v ponuke v teplej, neutrálnej alebo studenej bielej farbe. V skupine žiaroviek so závitom GU10 navyše nájdete i  tzv. DUAL-WHITE osvetlenie, ktoré prostredníctvom diaľkového ovládača umožňuje plynulým prechodom nastavenie teplej, neutrálnej a studenej bielej farby v rozsahu 2700 – 6500K, doplnené o funkciu stmievateľnosti, alebo ovládania pomocou smartphonu.  Vhodnú farbu si tak vyberiete podľa aktuálnej nálady.